Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/820.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/820.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Muzyka na poprawinach

Muzyka – dj lub zespół, utwory, przyśpiewki

Zazwyczaj można liczyć na poprawinach na  śmieszne konkursy i inne atrakcje. Oczywiście wszystkie zabawy i tańce muszą odbywać się przy muzyce.

Jeśli państwo młodzi wynajmowali na wesele zespół, to często również na poprawinach jest muzyka na żywo. Oczywiście jeśli impreza jest już bardziej kameralna i odbywa się w domu czy ogrodzie, to wystarczy samodzielnie puszczana muzyka. Natomiast na poprawiny, na których ma być wielu gości można też wynająć dj’a. Będzie on puszczał różne hity weselne i rozkręcał zabawę. Dobór repertuary nie jest wcale taki prosty. Trzeba puszczać takie utwory, które będą podrywały gości do tańca. Natomiast piosenki muszą być też zróżnicowane, tak żeby każdy był zadowolony. Czasami państwo młodzi konsultują z zespołem i dj’em repertuar, ale bywa też tak, że zostawiają im wolną rękę.

Na poprawinach pojawiają się podobne utwory, jak na weselu. Wyjątkiem może być impreza poprawinowa organizowana dla znajomych w pubie. Jednak zazwyczaj zarówno na weselu, jak i na poprawinach można usłyszeć takie piosenki jak: „Windą do nieba”, „Wielka miłość”, „Hej sokoły”, „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc”, „Zawsze tam gdzie Ty”, „Cudownych rodziców mam”, „Ona tańcz dla mnie”. Natomiast oprócz hitów wykonywanych przez zespół lub puszczanych przez dj’a pojawiają się też rozmaite przyśpiewki. Wykonują je między innymi sami goście. Oto kilka przykładów: „Baw się z nami”, „Gorzka wódka”, „Idziemy na jednego”, „Pogratulujmy młodej parze”, „Sto lat”. Być może wydają się one zabawne i trochę niepoważne, ale warto mieć na uwadze, że wesele i poprawiny to przede wszystkim czas radości oraz zabawy. Poza tym jest też miejsce na wzruszenia – stąd muzyczne podziękowania dla rodziców oraz utwory mówiące o miłości. Na poprawinach powinna pojawić się również piosenka, do której młoda para wykonywała swój pierwszy taniec na weselu. Z pewnością będzie to już na zawsze ważny utwór dla nich obojga. Dlatego też wcale nie tak łatwo go wybrać. Powinien być odpowiedni do tańczenia walca i oczywiście podobać się zarówno pannie młodej, jak i panu młodemu.