Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/820.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/820.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Czy warto organizować poprawiny?

Robić czy nie? Od której i do której godziny?

Skoro organizuje się nawet poprawiny studniówki, to chyba wesele tym bardziej powinno być przedłużone o jeszcze jeden dzień. Górale nie wyobrażają sobie w ogóle wesela bez poprawin, ale są też inne opinie.

Z pewnością przygotowania do wesela i ślubu są czasochłonne, męcząc i kosztowne. Dlatego właśnie jednodniowa impreza może się wydawać w zupełności wystarczająca. Potem państwo młodzi, ich rodzice i świadkowie mogą w końcu odpocząć. Z drugiej strony przecież ślub i wesele to tak wyjątkowa okazja, że warto cieszyć się i bawić jak najdłużej. Wielu gości przyjeżdża z daleka. Poza tym często jest tak, że zostaje sporo jedzenia i picia po weselu. Czy warto więc robi poprawiny? Tak naprawdę na to pytanie muszą odpowiedzieć sobie sami państwo młodzi i to jeszcze jakiś czas przed weselem. W końcu w razie czego trzeba wszystko zaplanować.

Od której do której godziny powinny trwać poprawiny? Zwykle zaprasza się gości po południu, na godzinę 15, 16. Natomiast impreza taka trwa krócej niż wesele. Najczęściej kończy się około godziny 22. Wszyscy są jednak trochę zmęczenie po weselu. Chociaż bywa też tak, że poprawiny trwają jednak dłużej. Oczywiście trzeba odpowiednio poinformować o nich gości. Niektórzy po prostu mówią o poprawinach podczas wręczania zaproszeń na ślub. Można jednak od razu napisać, że zaproszenie dotyczy ślubu, wesela i poprawin. Ewentualnie można dołączyć bilecik z wierszykiem, na przykład:

„Ilu przyjaciół i krewnych mamy,
wszystkich serdecznie zapraszamy,
żeby nikogo nie brakowało,
na poprawinach jakich jest mało”.

Można znaleźć ciekawą propozycję tekstu zaproszenia w Internecie lub wymyślić coś samodzielnie. W treści zaproszenie można wspomnieć o atrakcjach i zabawach jakie planuje się na poprawiny. A gdzie w ogóle powinna odbywać się tego typu impreza? Jeśli zaprasza się niewiele osób, to można wziąć pod uwagę nawet dom czy ogród. Jednak jeśli ma być więcej osób, to konieczne jest zorganizowanie odpowiedniej ilości miejsca. Można po prostu na dłużej wynająć salę weselną, albo zarezerwować miejsca w restauracji, klubie czy pubie.