Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/820.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/820.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Jak mężczyzna powinien się ubrać na poprawiny?

Strój na poprawiny dla mężczyzny

Czy istnieją jakieś konkretne zasady dresscode’u dla osób wybierających się na poprawiny? Właściwie zadnia są podzielone, bo jedni uważają, że należy wyglądać elegancko, a inni że jest to już impreza pozwalająca na więcej luzu.

Ponieważ zaproszone kobiety oraz oczywiście panny młode zakładają na poprawiny sukienki, to raczej zawsze widać od razu, że jest to strój na specjalną okazję. Jak jest natomiast w przypadku mężczyzn? Co można im odpowiedzieć na pytanie – jak się ubrać na poprawiny? Z pewnością wiele osób doradziłoby białą koszulę, krawat garnitur. Natomiast z drugiej strony są zwolennicy swobodnego stylu, czyli jeansów i koszuli z krótkim rękawem lub w kratę. Oczywiście wiele zależy od tego czy poprawiny organizowane są w podobnym klimacie, jak przyjęcie weselne, czy też odbywają się na przykład w pubie lub w ogrodzie.

Żeby nie czuć się ani zbyt eleganckim, ani ubranym za bardzo na luzie, warto znaleźć jakiś złoty środek wybierając się na poprawiny. Po pierwsze można zrezygnować z krawatu. Koszula wcale nie musi być biała. Spokojnie można wybrać inny kolor. Niektórzy panowie rezygnują w ogóle z marynarki. Zakładają tylko spodnie w kant. Kolejna propozycja to lekki garnitur z lnu. Wygląda on znacznie mniej oficjalnie niż tradycyjny zestaw marynarka-spodnie. Może być zresztą w jakimś jasnym kolorze. Jeśli na poprawinach będą tylko najbliżsi znajomi i spotkanie będzie miało po prostu charakter imprezy można jednak rozważyć założenie jeansów. Najlepiej, żeby były ciemne i miały modny fason. Oczywiście nie należy ubierać do nich t-shirtu i trampków. Najlepsza będzie koszula w ładnym kolorze i skórzane, czarne półbuty. Czy te same reguły ubierania dotyczą pana młodego? Właściwie tak, chociaż on nie powinien jednak przychodzić na poprawiny w jeansach. Podobnie jak na ślubie i weselu ma się w jakiś sposób wyróżniać, na tle innych mężczyzn. Dlatego właśnie  jego ubiór powinien być dość elegancki, bez względu na charakter i miejsce odbywania się poprawin. Z pewnością świeżo upieczona małżonka chętnie pomoże mu w wyborze najbardziej odpowiednich ubrań.